Förtroendevalda och kontaktinformation

Sektionsstyrelsen

Ordförande

Marcus Dahlqvist

ordf@w-sektionen.se
Vice ordförande / Sekreterare Jonathan Zemgals vordf@w-sektionen.se
Ekonomiansvarig / Kassör Philip Arbell kassor@w-sektionen.se
Webmaster Isadora Galindo Hohn webmaster@w-sektionen.se
kommunikation@w-sektionen.se
Ledamot studie- och internationella frågor Iris Callerholm ledamot.smif@w-sektionen.se
Ledamot näringslivsfrågor Tora Sandström ledamot.nf@w-sektionen.se
Ledamot studiesociala frågor Evelina Liu ledamot.ssf@w-sektionen.se
Ettans representant / Kommunikationsansvarig Dara Labriz ettans@w-sektionen.se
kommunikation@w-sektionen.se

Nämndansvariga och sektionsposter
Näringslivsgruppens ordförande Emma Bergström nlg-admin@w-sektionen.se
Bollkalle Hannes Midéus idrott@w-sektionen.se
CLubbWästare Anton Tystrand klubbmastare@w-sektionen.se
DSSG Olle Båvegård dssg@w-sektionen.se
Ewentnämndens ordförande Josefine Hedberg ewent@w-sektionen.se
Fanborgen

Linus Eriksson, Sofia Herjevik

fanborgen@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens ordförande Cameron Kennet sustainability@w-sektionen.se
Jubileumsansvarig —————— jubileum@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens ordförande Ludvig Wiechel jamlikhet@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens vice ordförande Adina Broman jamlikhet@w-sektionen.se
Konstwerkets ordförande Agnes Wedman konstwerket@w-sektionen.se
Kårfullmäktige representanter, Ledamot Lisa Holmqvist,
Linus Eriksson
kf@w-sektionen.se
Kårfullmäktige representanter, Suppleant Hampus Lind kf@w-sektionen.se
Masteransvarig Student Samordnare Pino Kirsch, Angelina Rubow mas@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens vice ordförande, med ansvar för alumnverksamhet Dolf Eck nlg-admin@w-sektionen.se
Presidiet, mottagningsansvarig Zoe Grant mottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, vice mottagningsansvarig Matilda Vahlgren mottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, planeringsansvarig Ellen Arvidsson mottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, ekonomiansvarig Gottfrid Wendin mottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, näringslivsansvarig Linn Cheng mottagningen@w-sektionen.se
Programansvarig student Melissa Svensson,
Sofia Jonsson
pas@w-sektionen.se
Revisorer

Nils Älvestam,
Carl-Henrik Kindlund

revisor@w-sektionen.se
Sektionshistoriker Mariolina Stålhös,
Lucas Bovin
sektionshistoriker@w-sektionen.se
Sektionslokalansvarig Tea Andersson, Matilda Westerlund gr8n@w-sektionen.se
Studerandeskyddsombud Junior Fagerlund sso@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens ordförande Hanna Johansson sno@w-sektionen.se
Talman

Adam Torebrandt

talman@w-sektionen.se
Walberedningen

Louis Åkerberg,
Leila Guidmiui,
Frida Lagergren,
Naomi Mare,
Simon Sandkvist

walberedningen@w-sektionen.se
Wrålets orförande Sixten Roström wralet@w-sektionen.se
W-Inters ordförande Pino Kirsch w-inter@w-sektionen.se
Åreansvariga Hampus Lind,
Tilda Sofia Lundman,
Theo Halldin,
Paulina Drugge
skidresa@w-sektionen.se