Förtroendevalda och kontaktinformation

Sektionsstyrelsen
OrdförandeJessica RuudOrdf@w-sektionen.se
Vice ordförande/ sekreterareInez Björnbergvordf@w-sektionen.se
Ekonomiansvarig/ kassörLily Gaokassor@w-sektionen.se
Kommunikationsansvarig/ webmasterCamilla Hambergkommunikation@w-sektionen.se
webmaster@w-sektionen.se
Ledamot studie- och internationella frågorSofia Gunnarssonledamot.smif@w-sektionen.se
Ledamot näringslivsfrågorChris Bayledamot.nf@w-sektionen.se
Ledamot studiesociala frågorBarbro Rosenbergledamot.ssf@w-sektionen.se
Ettans representantHedda Hoffettans@w-sektionen.se
Nämndansvariga och sektionsposter
Alumn- och mentorskapsnämndens
ordförande
Hugo Holsti Heijbelwam@w-sektionen.se
BalansvarigaAlicia Holmberg,
Ellen Kornfeld
balgruppen@w-sektionen.se
BollkalleErik Adolfssonidrott@w-sektionen.se
CLubbWästareTheodor Ingmanklubbmastare@w-sektionen.se
FanborgenErik Östling,
Julia Waldhagen
fanborgen@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens ordförandeKaushik Narasimhan sustainability@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens vice ordförandeJohn Mageed sustainability@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens ordförandeGreta Gustafsson jamlikhet@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens vice ordförandeSigvard Bastjamlikhet@w-sektionen.se
Konstwerkets ordförandeEmelie Johanssonkonstwerket@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens ordförandeIsak Sögaard Vallindernlg@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens vice ordförandeMolly Bobergvice-nlg@w-sektionen.se
Presidiet, mottagningsansvarigHanna Olaussonmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, vice mottagningsansvarigTova Billsteinmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, planeringsansvarigEmma Stahremottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, ekonomiansvarigErik Hallinmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, näringslivsansvarigSofia Stone Pöldmamottagningen@w-sektionen.se
Programansvarig studentChris Bay,
Marcus Dahlquist
pas@w-sektionen.se
RevisorerAxel Malmgren,
Jacob Carlberg
revisor@w-sektionen.se
SektionshistorikerBill Edwallsektionshistoriker@w-sektionen.se
Sektionslokalansvarig och skyddsombudEmil Blocksjögr8n@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens ordförandeBeatrice Marsiliussno@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens vice ordförandeHillevi Höijer sno@w-sektionen.se
WalberedningenErik Adolfsson, Emilia Waller,
Anders Melander, Erik Hallin
valberedningen@w-sektionen.se
W-Inters ordförandeJohn Mageedw-inter@w-sektionen.se
W-Inters vice ordförande w-inter@w-sektionen.se
ÅreansvarigaElin Rahmqvist,
Fredric Sunesson,
Filip Josefsson
skidresa@w-sektionen.se

Fontstorlek / Font size
Färgkontraster / Colour contrasts