Förtroendevalda och kontaktinformation

Sektionsstyrelsen
OrdförandeAstrid SvanfeldtOrdf@w-sektionen.se
Vice ordförande/ sekreterarevordf@w-sektionen.se
Ekonomiansvarig/ kassörLinnea Lidénkassor@w-sektionen.se
Kommunikationsansvarig/ webmasterkommunikation@w-sektionen.se
webmaster@w-sektionen.se
Ledamot studie- och internationella frågorledamot.smif@w-sektionen.se
Ledamot näringslivsfrågorledamot.nf@w-sektionen.se
Ledamot studiesociala frågorledamot.ssf@w-sektionen.se
Ettans representantHedda Hoffettans@w-sektionen.se
Nämndansvariga och sektionsposter
Alumn- och mentorskapsnämndens
ordförande
Lily Gao,
Fredrik Schück
wam@w-sektionen.se
BalansvarigaAlicia Holmberg,
Ellen Kornfeld
balgruppen@w-sektionen.se
BollkalleMarcus Dahlqvistidrott@w-sektionen.se
CLubbWästareEllen Kornfeldklubbmastare@w-sektionen.se
DSSGDaniel Svedindssg@w-sektionen.se
FanborgenErik Östling,
Julia Waldhagen
fanborgen@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens ordförandeJohn Mageed sustainability@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens vice ordförande sustainability@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens ordförandeIsabel Nilsson Alarcon jamlikhet@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens vice ordförandeMatilda Hallinjamlikhet@w-sektionen.se
Konstwerkets ordförandeMarkus Tenfältkonstwerket@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens ordförandeMatilda Samuelssonnlg@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens vice ordförandevice-nlg@w-sektionen.se
Presidiet, mottagningsansvarigHanna Olaussonmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, vice mottagningsansvarigTova Billsteinmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, planeringsansvarigEmma Stahremottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, ekonomiansvarigErik Hallinmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, näringslivsansvarigSofia Stone Pöldmamottagningen@w-sektionen.se
Programansvarig studentpas@w-sektionen.se
RevisorerTova Billstein,
Inez Björnberg
revisor@w-sektionen.se
SektionshistorikerFredrik Schück,
Sigvard Bast
sektionshistoriker@w-sektionen.se
Sektionslokalansvarig och skyddsombudEmil Blocksjögr8n@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens ordförandesno@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens vice ordförande sno@w-sektionen.se
WalberedningenAxel Malmgren,
Jacob Carlberg,
Daniel Svedin
valberedningen@w-sektionen.se
W-Inters ordförandew-inter@w-sektionen.se
W-Inters vice ordförande w-inter@w-sektionen.se
ÅreansvarigaSigne Rosenblad,
Eva Carlzon,
Filippa Ström
Emma Juserius
skidresa@w-sektionen.se

Fontstorlek / Font size
Färgkontraster / Colour contrasts