Förtroendevalda och kontaktinformation

Sektionsstyrelsen
OrdförandeAstrid Svanfeldtordf@w-sektionen.se
Vice ordförande / SekreterareLinus Erikssonvordf@w-sektionen.se
Ekonomiansvarig / KassörLinnea Lidénkassor@w-sektionen.se
Kommunikationsansvarig / WebmasterHampus Lindkommunikation@w-sektionen.se
webmaster@w-sektionen.se
Ledamot studie- och internationella frågorBeata Ericsonledamot.smif@w-sektionen.se
Ledamot näringslivsfrågorIsac Wänlundledamot.nf@w-sektionen.se
Ledamot studiesociala frågorTanzim Thobhaniledamot.ssf@w-sektionen.se
Ettans representantSofia Herjevikettans@w-sektionen.se
Nämndansvariga och sektionsposter

Alumn- och mentorskapsnämndens
ordförande
Lily Gao,
Fredrik Schück
wam@w-sektionen.se
BalansvarigaAlicia Holmberg,
Ellen Kornfeld
balgruppen@w-sektionen.se
BollkalleMarcus Dahlqvistidrott@w-sektionen.se
CLubbWästareEllen Kornfeldklubbmastare@w-sektionen.se
DSSG Daniel Svedindssg@w-sektionen.se
FanborgenJessica Ruud, Anders Melanderfanborgen@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens ordförandeJohn Mageed sustainability@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens vice ordförandeLouise Åkerberg sustainability@w-sektionen.se
JubileumsansvarigChris Bayjubileum@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens ordförande Isabel Nilsson Alarcon jamlikhet@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens vice ordförande Matilda Hallinjamlikhet@w-sektionen.se
Konstwerkets ordförande Markus Tenfältkonstwerket@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens ordförande Matilda Samuelssonnlg@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens vice ordförande Joel Viilvice-nlg@w-sektionen.se
Presidiet, mottagningsansvarigDanielle Crowter Elfvingmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, vice mottagningsansvarigSigne Rosenbladmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, planeringsansvarigAdam Torebrandtmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, ekonomiansvarigErik Adolfssonmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, näringslivsansvarigElin Elfengrenmottagningen@w-sektionen.se
Programansvarig student Sara Johanssonpas@w-sektionen.se
RevisorerTova Billstein,
Inez Björnberg
revisor@w-sektionen.se
SektionshistorikerSigvard Bast,
Fredrik Schück
sektionshistoriker@w-sektionen.se
Sektionslokalansvarig och skyddsombud Emil Blocksjö gr8n@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens ordförandeAndrea Ungesno@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens vice ordförandeRen Li sno@w-sektionen.se
Walberedningen Linn Almsätter,
Jacob Carlberg,
Vincent Edberg,
Axel Malmgren,
Daniel Svedin
valberedningen@w-sektionen.se
W-Inters ordförandeXavier Navarro Palauw-inter@w-sektionen.se
W-Inters vice ordförandeMergim Jakupi w-inter@w-sektionen.se
ÅreansvarigaEva Carlzon,
Emma Juserius
Signe Rosenblad,
Filippa Ström
skidresa@w-sektionen.se

Fontstorlek / Font size
Färgkontraster / Colour contrasts