Förtroendevalda och kontaktinformation

Sektionsstyrelsen
OrdförandeAstrid Svanfeldtordf@w-sektionen.se
Vice ordförande / SekreterareLinus Erikssonvordf@w-sektionen.se
Ekonomiansvarig / KassörLinnea Lidénkassor@w-sektionen.se
Kommunikationsansvarig / WebmasterHampus Lindkommunikation@w-sektionen.se
webmaster@w-sektionen.se
Ledamot studie- och internationella frågorBeata Ericsonledamot.smif@w-sektionen.se
Ledamot näringslivsfrågorIsac Wänlundledamot.nf@w-sektionen.se
Ledamot studiesociala frågorTanzim Thobhaniledamot.ssf@w-sektionen.se
Ettans representantSofia Herjevikettans@w-sektionen.se
Nämndansvariga och sektionsposter

Alumn- och mentorskapsnämndens
ordförande
Lily Gao,
Fredrik Schück
wam@w-sektionen.se
BalansvarigaAlicia Holmberg,
Ellen Kornfeld
balgruppen@w-sektionen.se
BollkalleMarcus Dahlqvistidrott@w-sektionen.se
CLubbWästareEllen Kornfeldklubbmastare@w-sektionen.se
DSSGDaniel Svedindssg@w-sektionen.se
FanborgenJulia Waldhagen, Erik Östlingfanborgen@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens ordförandeJohn Mageed sustainability@w-sektionen.se
Hållbarhetsnämndens vice ordförande sustainability@w-sektionen.se
JubileumsansvarigChris Bayjubileum@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens ordförandeIsabel Nilsson Alarcon jamlikhet@w-sektionen.se
Jämlikhetsnämndens vice ordförandeMatilda Hallinjamlikhet@w-sektionen.se
Konstwerkets ordförandeMarkus Tenfältkonstwerket@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens ordförandeMatilda Samuelssonnlg@w-sektionen.se
Näringslivsgruppens vice ordförandeCaroline Nordhammervice-nlg@w-sektionen.se
Presidiet, mottagningsansvarigHanna Olaussonmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, vice mottagningsansvarigTova Billsteinmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, planeringsansvarigEmma Stahremottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, ekonomiansvarigErik Hallinmottagningen@w-sektionen.se
Presidiet, näringslivsansvarigSofia Stone Pöldmamottagningen@w-sektionen.se
Programansvarig studentSara Johanssonpas@w-sektionen.se
RevisorerTova Billstein,
Inez Björnberg
revisor@w-sektionen.se
SektionshistorikerSigvard Bast,
Fredrik Schück
sektionshistoriker@w-sektionen.se
Sektionslokalansvarig och skyddsombudEmil Blocksjögr8n@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens ordförandesno@w-sektionen.se
Studiemiljönämndens vice ordförande sno@w-sektionen.se
WalberedningenLinn Almsätter,
Jacob Carlberg,
Vincent Edberg,
Axel Malmgren,
Daniel Svedin
valberedningen@w-sektionen.se
W-Inters ordförandeXavier Navarro Palauw-inter@w-sektionen.se
W-Inters vice ordförandeMergim Jakupi w-inter@w-sektionen.se
ÅreansvarigaEva Carlzon,
Emma Juserius
Signe Rosenblad,
Filippa Ström
skidresa@w-sektionen.se

Fontstorlek / Font size
Färgkontraster / Colour contrasts